Heal Me Turkey

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma | 8:00 - 9:00
  İletişim : +90 534 812 04 22

Doktorlarımız

Prof. Dr. ONAT ÜZÜMCÜGİL

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

1974 yılında diş hekimi bir babanın ve öğretmen bir annenin ikinci oğlu olarak Kütahya’da dünyaya gelen Dr Onat Üzümcügil ilk-orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı.

6 yıllık tıp eğitimini bitirdikten sonra ortopedi ve travmatoloji ihtisasına başlamak üzere 2000 yılında Ankara SSK Dışkapı Eğitim Hastanesi’nde göreve başladı. 4 yıllık asistan eğitimi programını başarı ile tamamlayarak 2005 yılı başında ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başasistan kadrosunda göreve başladı.

Bu arada askerlik hizmeti için bir yıl Diyarbakır Asker Hastanesi’nde çalıştı. 2007-2012 yılları arasında yurt içi ve yurt dışı yoğun klinik ve akademik çalışmaların ardından girdiği doçentlik sınavında başarılı olarak Doçent ünvanı aldı. 2013 yılı başında yeni bir kariyer başlangıcı için Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) kurucu öğretim üyesi olarak Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde göreve başladı. 6 yıl boyunca aynı üniversitede tıp öğrencilerine İngilizce ders verip akademik ve klinik çalışmalarına devam eden Dr Üzümcügil 2017 yılında Profesör ünvanı almaya hak kazandı.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Onat Üzümcügil özellikle omurga, omuz ve diz hastalıkları ile ilgilenmektedir.