Heal Me Turkey

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma | 8:00 - 9:00
  İletişim : +90 534 812 04 22

Kulak Burun Boğaz

1. Adenoid Hipertrofinin Plazma Buharlaştırma İle Tedavisi:

Adenoidler üst havayolunda yer alan küçük lenfatik doku kitleleridir. Adenoid hipertrofisi adenoidlerin anormal şekilde büyümesidir ve akut yada kronik adenoid enfeksiyonlarında görülebilir. Semptomlar arasında burundan zor nefes alma, rahatsız edici uyku apnesi ve kısmi yada tam nazal hava yolu tıkanıklığı vardır. En yaygın olarak 5 yaşın altındaki çocuklarda görüşür.

Buharlaştırma yöntemi temel olarak koblatör olarak tanımlanan özel bir cihazla gerçekleştirilir. Uygulama alanına isotonic tuz uyguladıktan sonra adenoiddeki fazlalık alan radyofrekans enerjisi ile plazma etkisiyle buharlaştırılır ve özel olarak tasarlanmış bir cihaz yardımıyla vakumla bölgeden çıkarılır.

Buharlaştırma yönteminin yeni bir yöntem olmasına rağmen etraftaki dokulara zarar vermeden uygulanabilir (özellikle östaki borusu). Ayrıca bu uygulama diğer yöntemlere göre çok sayıda avantaja sahiptir.

2. Kapalı Teknik Ultrasonik Piezo Rinoplasti:

Ultrasonik piezo rinoplasti olarak da bilinen piezo rinoplasti olağan rinoplastide de meydana gelebilecek doku hasarı olmadan nazal kemiklerin yeniden şekillendirildiği modern rinoplasti şeklidir. Çekiç ve keski yerine kemiğe ultrasonik enerji veren piezotome kullanılır. Kapalı ultrasonik piezo rinoplasti dış yaraları en aza indirir ve hızlı iyileşme garanti eder.

Uygulama özellikleri:

Anestezi: Genel Anestezi.
Uygulama süresi: 2-3 Saat
Ağrı: Asgari Seviyede
İyileşme süresi: 7 Gün
Tam sonuç: 6 Ay

3. Kapalı Teknik Koruyucu Rinoplasti (Burun Estetiği):

Koruyucu rinoplasti ile burnun yapısı korunur, uç kıkırdakları yeniden şekillendirir ve deriyi kıkırdağa bağlayan nazal bağ dokularını korur yada onarır. Kapalı koruyucu rinoplasti ile dış insizyonlar olmadan burun kemiği ve kıkırdak modifiye edilir.

Uygulama özellikleri:

Anestezi: Genel Anestezi.
Uygulama Süresi: 1-3 Saat

4 Diş Gıcırdatma İçin Masseter Botoksu:

Bruksizm (diş gıcırdatma) dişlerinizi sıkma yada gıcırdatma alışkanlığınız olduğunda ortaya çıkar. Dişlere yada uygulanan restorasyona zarar verebilir, gerilim tipi baş ağrılarına ve aşırı yüz yada çene ağrısına neden olabilir. Kası gevşetmek ve dişlerdeki açınma ve yıpranmayı azaltmak için çene sıkmayı ve dişleri gıcırdatmayı sona erdirmek için yeterli olacak şekilde kası zayıflatan çiğneme kasına düşük dozlarda Botoks enjekte edilir.

Uygulama özellikleri:

Anestezi: Genel Anestezi.
Uygulama süresi: 1-3 Saat
Ağrı: Hafif
İyileşme Süresi: 2-5 Gün
Tam Sonuç: Yaklaşık Bir Hafta

5. İnsizyon Olmadan Transkanal Endoskopik Kulak Zarı onarımı:

Transkanal endoskopik kulak cerrahisi minimal invaziflik ile kulaktaki küçük ve hassas yapılara uygulanan bir işlemdir. Bu cerrahinin farkı doktorların kulak arkasında kesi yapmaktansa kulağa kulak kanalından erişmesidir ki bu da daha az acıyla ve daha hızlı iyileşme süreciyle sonuçlanır. Bu işlem kulak zarındaki yırtık yada deliği onarmak içini kullanılabilir.

Uygulama özellikleri:

Anestezi: Genel Anestezi.
Uygulama süresi: 90 Dakika
İyileşme Süresi: 1-2 Hafta
Tam Sonuç: 2-3 Ay

6. Uyku Apnesi ve Horlama Cerrahisi:

Uyku apnesi uyku anormalliği olarak kabul edilir ve kişi uyurken nefes alıp vermesi bölünür. Önemsiz bir sorun gibi görünebilir fakat ilgilenilmediğinde yüksek tansiyona, felce, kardiyomiyopati, diyabet ve hatta kalp krizine neden olabilir.

  • Uvulopalatofaringoplasti ameliyatı, boğazın arkasından dokuyu alarak uyku apnesini ve horlamayı azaltır.
  • Soluk borusu ameliyatı da (trakeostomi) boyunda nefes borusuna kalıcı bir açıklıktan dolayı meydana gelen üst hava yolunu tıkayarak uyku apnesini tedavi eder.
  • Maksillo-mandibuler advansmanı ile üst ve alt çene ileri doğru hareket ettirilerek hava yolunun büyüklüğü arttırılır.
  • Radyofrekans ablasyonu ile dil yada başka bir dokunun boyutunu azaltarak akciğerlere giden hava akımı tıkanıklığı ortadan kaldırılır.
  • Sinir simülasyonunda, hava yolu kaslarını açık tutmak üzere simüle eden üst göğse bir cihaz implante edilir.

7. Endoskopik Sinüs Cerrahisi:

Endoskopik sinüs cerrahisi sinüslerdeki tıkanıklığı ortadan kaldırmak için kullanılan bir işlemdir. Bu tıkanıklıklar ağrı, drenaj, koku kaybı, nükseden enfeksiyonlar ve bozulan nefes almaya neden olur. Bu işlem koku duyusunu ve burunda hava akımını iyileştirmek ve sinüs enfeksiyonlarının sayısını ve şiddetini azaltmak için yapılır

Uygulama özellikleri:

Anestezi: Genel Anestezi.
Uygulama süresi: 30-90 Dakika
Ağrı: Orta
İyileşme Süresi: 1-2 Hafta