Heal Me Turkey

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma | 8:00 - 9:00
  İletişim : +90 534 812 04 22

Saç Ekimi

Modern saç restorasyonu teknikleri dökülen saçın yenilenmesine yada doğal, çıkan saç ile saç hatlarının yeniden şekillendirilmesine ve dökülen saçın yerini almasına yardımcı olabilen gelişmiş yöntemlerin uygulanmasına imkan tanır. Saç ekimi, saçı kuaförlerin ve stilistlerin çoğu zaman doğal çıkan saç ve ekilen saç greftleri arasındaki farkı anlamayacağı şekilde saçı restore etmenin gelişmiş bir yöntemidir.

Cerrahi uygulamamızda tıbbi terapiden, saç derisi mikropigmentasyonuna ve hem foliküler ünite ekstraksiyony (FUE) ve foliküler ünite saç ekimi (FUT) olmak üzere gelişmiş saç derisi saç restorasyonu cerrahisi ve kkaç saç ekimi ve lazer saç terapisine kadar en yeni saç restorasyonu seçeneklerini sunuyoruz.

Hastanede Kalış:
YOK
Anestesi:
LOKAL veya SEDASYON
Operasyon Süresi:
...
İyileşme Süresi:
...
Ağrı
...
Pansuman Süresi
...
Cerrahi Zorluk Seviyesi:
...

Erkek tipi saç dökülmesi olan erkekler, (ii) kadın tipi saç dökülmesi olan kadınları, (iii) saç çizgisini şekillendirme yada yenilemek isteyen kadın yada erkekler, (iv) yaralanmadan kaynaklı iz alanları olan yada “yara izine” neden olan cilt hastalıkları olan kişiler ve aynı zamanda yüz gerdirme işlemleri gibi operasyondan sonra saç dökülmesi yaşayan hastalar, (v) kaşını, kirpiğini ve sakalını kalınlaştırmak yada yenilemek isteyen kişiler (vi) çok az saçın olduğu yada hiç saçın olmadığı bir bölgede saç olmasını isteyen erkek ve kadınlar dahil olmak üzere kalıcı saç dökülmesi yaşayan herkes saç restorasyonu operasyonu adayıdır.

Cerrahi ortalama altı-yedi saat sürer. Operasyon sırasında genel anestezi gerekmez, işlem sırasında hastaya daha hafif sedasyon yöntemleri uygulanır. 

Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için çok az acı hissedilir. Kaygı düzeyi yüksek olan hastalarımıza lokal anestezinin yanı sıra sedasyon seçeneğini de sunarız. 

Standart süre operasyondan sonra beş gündür yine de bu durum size özel bakım sonrası planını yaparken danışmanınız ile kararlaştırılacaktır.

Eğer iyi bir saç ekimi cerrahı ile işlemi gerçekleştirir ve bakım sonrası işlemleri doğru şekilde gerçekleştirirseniz saç ekimi ömür boyu etkinliğini koruyacaktır.

Saçlarınızı düzenli olarak boyuyorsanız potansiyel saç derisi tahrişini önlemek için cerrahiden en az iki hafta önce ve en az iki hafta sonra boyayabilirsiniz.

Bu sorunun cevabı her hastanın cilt tipine göre değişiklik gösterir. Bazı hastalarda kırmızılık bir haftadan daha kısa bir süre içinde geçer. Bazılarında ise hafif pembe ton aylarca görülebilir (özellikle daha açık renk cilt tiplerinde). Her durumda FUE yada FUT cerrahisinden kaynaklı pembe renkli alanlar zaman içinde yavaşça kaybolacak ve saç çıkmaya başladığı zaman tamamen yok olacaktır

FUE durumlarında 10 gün yada dikişler alınana kadar yüzmemenizi tavsiye ederiz.

Genellikle ameliyattan sonraki gün.